Bezpieczny Wodór na konferencji Wodór w Gospodarce – relacja z wydarzenia

Dziś w Warsaw Plaza Hotel odbędzie się II Konferencja Wodór w Gospodarce. W prezentacji pt. „Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych jako wsparcie dla polskiej gospodarki H2”, dr inż. Kamil Kulesza, ekspert ds. technologicznych i badań eksperckich w projekcie „Bezpieczny Wodór” z Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”, podsumuje część inżynieryjno-techniczną realizowanego przez nas projektu.

 

– Inżynieria bezpieczeństwa opiera się na dostępie w wymaganym czasie do danych, które posiadają wystarczającą jakość. W zakresie bezpiecznego obchodzenia się z wodorem prawie wszystko jest znane, za wyjątkiem efektu skali, z którą musimy zmierzyć się w przyszłości. Rozwój technologii wodorowych, który wymusza skalowanie procesów oraz ułatwiony do nich dostęp osób trzecich musi iść w parze z wykorzystaniem i rozwojem metod pozyskiwania, przetwarzania i analizy danych – zaznaczył dr inż. Kamil Kulesza.

 

Konferencja Wodór w Gospodarce, organizowana przez Wydawnictwo „Nowa Energia”, to forum spotkania specjalistów przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, kadry technicznej, zakładów przemysłowych, firm technologicznych oraz zainteresowanych tematyką instytucji, samorządów i uczelni technicznych.

 

Bieżąca edycja skupi się na szerokim spektrum zagadnień związanych z wykorzystaniem wodoru w gospodarce krajowej, w tym m. in. na:

  • roli wodoru w transformacji polskiej energetyki – europejska i polskiej strategii wodorowej oraz planowanych regulacji prawnych;
  • zastosowaniu wodoru w energetyce, ciepłownictwie, transporcie;
  • przyszłości technologii wodorowych w Polsce;
  • roli hybrydowych technologii wodorowych;
  • przesyłaniu i magazynowaniu wodoru;
  • integracji wysokotemperaturowych elektrolizerów z wybranymi instalacjami energetycznymi i przemysłowymi.