Klastry

Dostarczamy profesjonalne usługi, na rzecz podmiotów działających w obszarze klastra, przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, których celem jest rozwiązanie problemu postawionego przez usługobiorcę – podmiot klastra. Świadczenie usług profesjonalnych wymaga przede wszystkim specjalistycznej wiedzy oraz wysokich kwalifikacji popartych zdobytym i udokumentowanym wykształceniem oraz doświadczeniem.

Klaster Polskie Technologie Bazaltowe

Wspólnie z Łukasiewicz – Instytutem Nowych Syntez Chemicznych koordynujemy prace klastra KPTB. Klaster powstał w listopadzie 2022 r. i obecnie liczy 33 członków (w tym 5 nowych firm, na przyjęcie oczekują 3 kolejne). Utworzony Klaster będzie służył transferowi wiedzy w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań w sektorze technologii bazaltowych oraz kompozytów z ich zastosowaniem.

Klaster Rośliny Włókniste

Rozpoczęliśmy proces współtworzenia klastra Rośliny Włókniste (Koordynator Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich).

W ramach współpracy prowadzimy działalność wspierającą w uzgodnieniu z koordynatorem, gdzie dokonujemy między innymi analizy i realizacji projektów krajowych i międzynarodowych, prowadzimy działania marketingowe i PR-owe a także analizujemy krajowe i międzynarodowe programy inwestycyjno-badawcze .

Stawiamy także na rozwój dlatego jesteśmy odpowiedzialni za współtworzenie planu działalności Klastra w perspektywie, krótko i długoterminowej.

Kontakt : crb@itech.lukasiewicz.gov.pl

Klaster Polskie Technologie Bazaltowe

Klaster Polskie Technologie Bazaltowe