Rozpoczynamy cykl webinarów o projekcie „Bezpieczny Wodór”

Przez kolejnych 8 tygodni, na platformie YouTube naszego instytutu, prezentować będziemy cykl webinarów pt. BEZPIECZNY WODÓR, poświęconych realizowanemu przez nas projektowi „Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2022-2030”. Podczas webinarów nasi eksperci omówią aspekty techniczne oraz społeczno-komunikacyjne związane z wprowadzaniem wodoru jako nośnika energii. Webinary będą się odbywać w ramach podcastu Uwaga Wodór!

 

W obliczu rosnącej roli wodoru jako paliwa i nośnika energii, ważne jest, abyśmy skoncentrowali się na kwestiach związanych z jego bezpieczeństwem – zarówno techniczno-inżynieryjnym, jak i tym, związanym z wprowadzaniem każdej zmiany w społeczeństwie. To myśl przewodnia całego cyklu webinarów, a także główny cel projektu „Bezpieczny Wodór”.

 

Zapraszamy do obejrzenia odcinka 1, w którym dr Katarzyna Iwińska i dr hab. Michał Wróblewski prezentują wyniki badań społecznych mających na celu sprawdzenie, jaki jest obecny poziom wiedzy i akceptacji społecznej Polek i Polaków dla technologii wodorowych i jak widziane są aspekty związane z jego bezpieczeństwem. Warto podkreślić, iż w rozmowie nasi naukowcy odnoszą się m. in. do PIERWSZEGO W POLSCE badania pt. „Wodór: opinie i preferencje Polek i Polaków”, dotyczącego świadomości społecznej na temat wodoru, które przeprowadziliśmy w ramach projektu.

Webinar jest dostępny pod tym linkiem. 

Niektóre wyniki naszych badań mogą zaskoczyć!

1 odcinek webinaru „Bezpieczny Wodór”