Strategia bezpiecze艅stwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2023-2030

Czas czytania: 3min

馃實 Wod贸r wskazywany jest jako kluczowy element transformacji energetyczno-klimatycznej [Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 19 maja 2021 r. w sprawie europejskiej strategii w zakresie wodoru], kt贸ra jest g艂贸wnym mechanizmem s艂u偶膮cym osi膮gni臋ciu cel贸w Porozumienia Paryskiego i Europejskiego Zielonego 艁adu, takich jak: obni偶anie og贸lnego poziomu emisji (tzw. zeroemisyjno艣膰) oraz redukcja poziomu emisji gaz贸w cieplarnianych.

馃挜 Projekt 鈥濻trategia Bezpiecze艅stwa Technologii Wodorowych w Polsce na lata 2022-2030″ jest odpowiedzi膮 wynikaj膮c膮 zaanga偶owania w rozw贸j i implementacj臋 technologii nisko- i zeroemisyjnego wodoru w polskim systemie energetycznym. Wdra偶anie technologii wodorowych to ambitna inicjatywa, kt贸ra nie tylko wynika z wyzwa艅 klimatycznych, ale r贸wnie偶 jest szans膮 na umocnienie Polski jako lidera innowacji technologicznej.聽

馃 G艂贸wnym efektem realizacji projektu jest ten dokument sk艂adaj膮cy si臋 z dw贸ch komplementarnych program贸w dzia艂ania:聽

1锔忊儯 bezpiecze艅stwa technologii wodorowych w obszarze B+R (aspekty techniczne) oraz聽

2锔忊儯 dzia艂a艅 komunikacyjno-spo艂ecznych dotycz膮cych rozwoju technologii wodorowych w Polsce.聽

馃摋 Stworzona strategia stanowi punkt wyj艣cia dla ukierunkowanych prac badawczo-rozwojowych, analiz bezpiecze艅stwa technologii wodorowych oraz dzia艂a艅 spo艂eczno-komunikacyjnych, podejmowanych wsp贸lnie przez przedsi臋biorstwa i instytucje publiczne na rzecz zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpiecze艅stwa technologii wodorowych.

馃 Autorzy

dr in偶. Kamil Kulesza
dr in偶. Renata Kulesza
prof. dr hab. in偶. Piotr Wola艅ski
dr in偶. Antoni Migda艂
dr hab. in偶. Grzegorz Wojtasiewicz
dr in偶. Piotr Wieczorek
Damian Wijatyk
dr hab. Micha艂 Wr贸blewski
dr in偶. Katarzyna Stec
Joanna Grudowska
dr Katarzyna Iwi艅ska

Dowiedz si臋 wi臋cej

Przeczytaj R贸wnie偶

This will close in 0 seconds