Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2023-2030

Czas czytania: 3min

🌍 Wodór wskazywany jest jako kluczowy element transformacji energetyczno-klimatycznej [Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 19 maja 2021 r. w sprawie europejskiej strategii w zakresie wodoru], która jest głównym mechanizmem służącym osiągnięciu celów Porozumienia Paryskiego i Europejskiego Zielonego Ładu, takich jak: obniżanie ogólnego poziomu emisji (tzw. zeroemisyjność) oraz redukcja poziomu emisji gazów cieplarnianych.

💥 Projekt „Strategia Bezpieczeństwa Technologii Wodorowych w Polsce na lata 2022-2030″ jest odpowiedzią wynikającą zaangażowania w rozwój i implementację technologii nisko- i zeroemisyjnego wodoru w polskim systemie energetycznym. Wdrażanie technologii wodorowych to ambitna inicjatywa, która nie tylko wynika z wyzwań klimatycznych, ale również jest szansą na umocnienie Polski jako lidera innowacji technologicznej. 

🧐 Głównym efektem realizacji projektu jest ten dokument składający się z dwóch komplementarnych programów działania: 

1️⃣ bezpieczeństwa technologii wodorowych w obszarze B+R (aspekty techniczne) oraz 

2️⃣ działań komunikacyjno-społecznych dotyczących rozwoju technologii wodorowych w Polsce. 

📗 Stworzona strategia stanowi punkt wyjścia dla ukierunkowanych prac badawczo-rozwojowych, analiz bezpieczeństwa technologii wodorowych oraz działań społeczno-komunikacyjnych, podejmowanych wspólnie przez przedsiębiorstwa i instytucje publiczne na rzecz zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa technologii wodorowych.

🧐 Autorzy

dr inż. Kamil Kulesza
dr inż. Renata Kulesza
prof. dr hab. inż. Piotr Wolański
dr inż. Antoni Migdał
dr hab. inż. Grzegorz Wojtasiewicz
dr inż. Piotr Wieczorek
Damian Wijatyk
dr hab. Michał Wróblewski
dr inż. Katarzyna Stec
Joanna Grudowska
dr Katarzyna Iwińska

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds