Wodór ma ogromne możliwości, aby stać się ważniejszym niskoemisyjnym medium o szerokich zastosowaniach, których beneficjentem jest społeczeństwo, np. energetyka oraz transport indywidualny i zbiorowy. Może mieć duże znaczenie dla dekarbonizacji polskiej gospodarki, a co za tym idzie uruchamiania wielkoskalowych instalacji i implementacji lub modyfikacji technologii takich jak: pojazdy wodorowe, ładowarki do pojazdów wodorowych, magazyny energii, rurociągi i instalacje do dystrybucji paliw płynnych.
Jesteśmy przekonani, że osiągniemy takie korzyści społeczne jak: wzrost świadomości w zakresie technologii wodorowych, wzrost akceptacji do przemian technologicznych, wsparcie działań rządowych w zakresie promocji rozwiązań proekologicznych i transformacji energetycznej i długotrwałe oddziaływanie na świadomość w zakresie korzyści z upowszechnienia technologii wodorowych.
Oddajemy w Wasze ręce materiały graficzne i filmowe z wynikami naszych badań:
Scenariusze lekcji żeby urozmaicić naukę w szkole podstawowej.
Infografiki czyli komiksy z Panną Wodorką i Panem Wodorkiem.
Kolorowe Ulotki z zadaniami, które mogą zrobić dzieci wspólnie z rodzicami lub samodzielnie.
Filmy z ekspertami.
📗 Zapraszamy do skorzystania z gotowych pakietów edukacyjnych!
🧐 Jak można wykorzystać nasze materiały? 👉 Tu znajdziesz prezentację!

Projekt : Popularyzacja wodoru w społeczeństwie (popH2society)
Okres realizacji: 01.12.23-31.12.24
Celem projektu “poph2society” jest wzrost świadomości i upowszechnienia wiedzy w zakresie technologii
wodorowych w szerokim przekroju grup społecznych i regionów Polski oraz stworzenie podstaw do społecznie odpowiedzialnego rozwoju tychże technologii. Technologie wodorowe oraz gospodarka wodorowa są na początkowym stadium rozwoju oraz wdrożenia, lecz jak pokazuje polskie doświadczenie związane z energetyką jądrową czy gazem łupkowym, społeczna akceptacja technologii może okazać się kluczowym czynnikiem implementacji technologii do tkanki społeczno-gospodarczej.

