CZŁONKOWIE RADY KLASTRA

 

WALNE ZGROMADZENIE członków Klastra Polskie Technologie Bazaltowe  odbyło się w Warszawie 20 listopada 2024 r.  

Na członków Rady Klastra zostali wybrani:

  1. Jacek Brzoza 
  2. Bogdan Kępka
  3. Arkadiusz Kowalewski 
  4. Artur Kwaśniewski 
  5. Mirosław Makarewicz (Przewodniczący Rady Klastra)
  6. Arkadiusz Szpakowski
Mirosław Makarewicz

Zastępca Dyrektora ds. Finansowo-Operacyjnych w Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych - magister ekonomii z zakresu finansów i rachunkowości, absolwent podyplomowych studiów z kontroli i audytu wewnętrznego oraz podyplomowych studiów z zarządzania – MBA na Politechnice Lubelskiej. Posiada 14-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansów publicznych, w tym w jednostkach samorządu terytorialnego, oraz ponad 12-letnie w resorcie obrony narodowej. Przez 18 lat żołnierz zawodowy - w tym 3 lata szkoły wojskowej. W latach 1990-2004 pełnił służbę zawodową na stanowiskach technicznych, dowódczych i administracyjno-operacyjnych. Pełnił również zawodową służbę wojskową na wojskowych misjach zagranicznych (m.in. Syria, Izrael, Liban). Ma doświadczenie w kierowaniu podmiotami leczniczymi – od dnia 12 sierpnia 2021r. do dnia 28 czerwca 2023r. był Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu opieki Zdrowotnej w Lubartowie. Prywatnie jest mężem i ojcem. Pasjonuje się muzyką, sportem oraz lotnictwem.

Bogdan Kępka

Pełni funkcję Prezesa Zarządu firmy Ekoinnmar sp. z o.o. i Instytut Zdrowego Życia sp. z o.o. Od 2003 roku zajmuje się tematyką klasteringu w Polsce. Uczestniczył w wielu projektach szkoleniowych i doradczych związanych tworzeniem, planowaniem strategicznym oraz zarządzaniem operacyjnym wielu polskich klastrów. Współuczestniczył w projektach benchmarkingu klastrów. Od 2012 roku specjalizuje się w doradztwie związanym z tworzeniem i realizacją projektów innowacyjnych dla firm z wielu sektorów gospodarki. W obszarze zainteresowań pozostają też projekty badawczo-rozwojowe, realizowane w partnerstwach biznesu i nauki, a zwłaszcza projekty związane z ekoinnowacjami, recyklingiem oraz zagospodarowaniem odpadów w przemyśle w ramach gospodarki obiegu zamkniętego, jak również zagadnieniami Green Deal i Agro. Bogdan Kępka specjalizuje się w projektach związanych z innowacjami produktowymi, organizacyjnymi, marketingowymi, społecznymi i ekoinnowacjami. Pasjonuje się ekologią, ochroną środowiska, kooperacjami i współpracą oraz tworzeniem i wdrażaniem modeli biznesowych w tych obszarach. Jest współautorem wielu publikacji związanych z klastrami oraz ekoinnowacjami. Swój rozwój opiera na doświadczeniu i ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności. Obecnie swoje działania ukierunkowuje na komercjalizacje innowacyjnych rozwiązań.

mgr inż. Arkadiusz Kowalewski

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na Kierunku Elektrotechnika, Informatyka i Telekomunikacja oraz Wyższej Uczelni Technicznej w Giessen - Friedberg (Niemcy) na kierunku Elektrotechnika, ukończył studia MBA Business Trends na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu oraz studia podyplomowe na kierunkach: Wycena nieruchomości na Politechnice Szczecińskiej, Pośrednictwo w obrocie nierucho-mościami w Zachodniej Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Zielonej Górze, Wiedzy o Europie i integracji europejskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznaniu oraz Mechanizmy funkcjonowania Strefy Euro na Uniwersytecie Zielonogórskim. W latach 2003 - 2010 pracował w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. na stanowisku Starszego Marketing Managera, w latach 2012 -2017 Doradca ds. Gospodarki Prezydenta Miasta Zielona Góra, 2018 – 2020 Zastępca Dyrektora w Departamencie Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej w tamtejszym Urzędzie Miasta, od 2010 Prezes Zarządu Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Zielonej Górze, od 2021 Doradca Zarządu w Ekoenergetyka-Polska – światowy lider w produkcji stacji ładowania pojazdów elektrycznych, od 2022 również Członek Zarządu w Polskiej Izbie Rozwoju Elektromobilności – organizacja kreująca rynek elektromoblności w Europie. Były członek Lubuskiej Rady Innowacji przy Marszałku Województwa Lubuskiego, Powiatowej Rady Rynku Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, Członek Zespołu Doradczego ds. informacji i rozwoju elektromobilności w nowopowstającym Branżowym Centrum Umiejętności w CKZiU” Elektryk” w Nowej Soli. Mąż i ojciec dwójki dzieci. Na stałe mieszkający w Zielonej Górze.

Dr Artur Kwaśniewski

Ekspert biznesowo-technologiczny, posiada doktorat z ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego (Katedra bankowości, ubezpieczeń i ryzyka) i magisterium z matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył z wyróżnieniem międzynarodowe studia MBA, studia podyplomowe z zarządzania agrobiznesem i z psychologii biznesu dla menedżerów, oraz program Mikroekonomika Konkurencyjności opracowany przez Harvard Business School. Zdał egzamin pozwalający mu na pełnienie funkcji członka rad nadzorczych i zarządów w spółkach państwowych wymagany przez dawne Ministerstwo Skarbu Państwa. Obecnie jest Kierownikiem Działu Analiz Biznesowych w Centrum Rozwoju Biznesu w Instytucie Innowacji i Technologii w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Odpowiada za efektywną komercjalizację produktów i usług bazujących na wiedzy oraz rozwój ekosystemu biznesowego. Dr Artur Kwaśniewski zajmował kluczowe, zarówno kierownicze jak i eksperckie stanowiska związane z zarządzaniem zespołami, innowacjami, technologią i finansami min. w Orange S.A. i Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Uczestniczył w wielu specjalistycznych szkoleniach i programach kierowniczych organizowanych przez wiodące firmy konsultingowe oraz wyjazdach roboczych i studyjnych do innowacyjnych zagranicznych przedsiębiorstw. Był również konsultantem oraz współwłaścicielem w firmach konsultingowych. Posiada praktyczne doświadczenie min. w przygotowaniu inwestycji, komercjalizacji i wdrażaniu innowacji oraz w zarządzaniu strategicznymi programami i złożonymi projektami o wysokich budżetach prowadzonymi również w międzynarodowym środowisku.

Arkadiusz Szpakowski

Dyrektor Oddziału w Legnicy w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych, aktywnie działa na rzecz wdrażania i realizacji polityki Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Członek Zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, posiadającego status Krajowego Klastra Kluczowego. Członek grup i organizacji działających w zakresie GOZ i zrównoważonego rozwoju: Grupy Roboczej KIS-7 Gospodarka o obiegu zamkniętym – woda, surowce kopalne, odpady przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i lider zespołu zadaniowego ds. przygotowania rekomendacji zmian w Prawie zamówień publicznych.

Jacek Brzoza

Doświadczony profesjonalista z silnym zapleczem w sprzedaży, analityce i zarządzaniu relacjami z klientami. Dzięki 20-letniej praktyce dobrze zorientowany w dynamice branży finansowej, edukacyjnej i IT. Jego specjalistyczna wiedza polega na wykorzystywaniu analitycznych spostrzeżeń w celu napędzania wzrostu biznesu i optymalizacji rozwiązań. Ze względu na doświadczenie w prowadzeniu negocjacji, tworzeniu strategii sprzedaży oraz zarządzaniu projektami, skutecznie realizuje cele sprzedażowe. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży w firmie Sorigo. W życiu i w biznesie kieruje się dewizą win-win. Prywatnie dumny ojciec dwójki nastolatków.