Ruszamy z „wodorem” w Polskę!

📣 Już na początku grudnia w ręce uczniów i nauczycieli w 40 szkołach trafią nasze materiały o wodorze.

🎯 Dzięki projektowi „Popularyzacja wodoru w społeczeństwie (popH2society)”, który realizujemy w naszym Instytucie przygotowaliśmy m.in.:
💥 600 zestawów eksperymentów „Elektroliza”,
📋 9 scenariuszy lekcyjnych dla nauczycieli i edukatorów,
📉 17 infografik,
🎥 9 wykładów polskich naukowców i ekspertów w formie wideo, którzy wyjaśniają wybrane zagadnienia.

👨‍🎓 Udział szkół i organizacji w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

👩‍🎓 Materiały dostosowane są do różnych poziomów nauczania, co umożliwia ich elastyczne wykorzystanie w ramach lekcji i działań edukacyjnych.

📗 Edukacja o wodorze ma kluczowe znaczenie dla budowania społecznej akceptacji i zaufania do technologii wodorowych. Powszechna wiedza na temat użytkowania wodoru oraz jego roli w transformacji energetycznej, będzie miała pozytywny wpływ na prędkość wykorzystania wodoru w Polsce. 

✅ Projekt wdrożenia pt. „Popularyzacja wodoru w społeczeństwie (popH2society)” jest realizowany w naszym instytucie dzięki dofinansowaniu z MNiSW. Tu znajdziesz nasze materiały graficzne i video.

👉 Naszym celem jest wspieranie edukacji w zakresie nowoczesnych technologii energetycznych, które odgrywają kluczową rolę w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną. Zależy nam aby wspierać szkoły znajdujące się na obszarach tzw. dolin wodorowych i rozwijać potencjał polski lokalnej związany z technologiami wodorowymi.

Projekt : Popularyzacja wodoru w społeczeństwie (popH2society)

Okres realizacji: 01.12.23-31.12.24

Celem projektu “poph2society” jest wzrost świadomości i upowszechnienia wiedzy w zakresie technologii
wodorowych w szerokim przekroju grup społecznych i regionów Polski oraz stworzenie podstaw do społecznie odpowiedzialnego rozwoju tychże technologii. Technologie wodorowe oraz gospodarka wodorowa są na początkowym stadium rozwoju oraz wdrożenia, lecz jak pokazuje polskie doświadczenie związane z energetyką jądrową czy gazem łupkowym, społeczna akceptacja technologii może okazać się kluczowym czynnikiem  implementacji technologii do tkanki społeczno-gospodarczej.