(…) Inwestycje w edukację wodorową to strategiczna inwestycja w przyszłość polskiej gospodarki. Społeczna akceptacja technologii może okazać się kluczowym czynnikiem implementacji technologii wodorowych. To pozwoli na budowanie długoterminowej przewagi konkurencyjnej polskich przedsiębiorstw, a także przyczyni się do zwiększenia tempa transformacji energetycznej. Musimy też pamiętać, żeby pozwolić społeczeństwu na budowanie świadomych postaw obywatelskich i konsumenckich związanych z technologiami wodorowymi – mówi Joanna Grudowska, koordynatorka projektu.
Nasz projekt wyróżnia się na tle innych inicjatyw edukacyjnych interdyscyplinarnym podejściem. W jego ramach opracowaliśmy: scenariusze lekcyjne dla nauczycieli i edukatorów, materiały uzupełniające (broszury informacyjne i infografiki), wykłady polskich naukowców i ekspertów w formie wideo, wyjaśniające wybrane zagadnienia.
Jak podkreśla dr Katarzyna Iwińska, ekspertka projektowa:
(…) Kluczem jest współpraca pomiędzy naukowcami, edukatorami, przedsiębiorcami i społecznościami lokalnymi. Z pewnością takie partnerstwa mogą zapewnić wysoką jakość i większą efektywność edukacyjną. Obecnie w Polsce zainteresowanie tematem transformacji energetycznej jest dość małe, a potrzeby wiedzy coraz większe. Nasze ostatnie badania pokazują, że Polacy nadal rzadko kojarzą wodór z energią, nieco częściej z paliwem do samochodów i autobusów wodorowych.
ZACHĘCAMY DO LEKTURY ARTYKUŁU!