Rozpoczynamy współpracę z Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Wrocławskiego

W środę 23 października 2024 roku w naszej siedzibie przy Żelaznej 87 spotkali się dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Wrocławskiego Maciejem Kamińskim z prof. Leszkiem Kwiecińskim, dyrektorem naszego instytutu.  Spotkanie inauguruje współpracę, którą uzgodniliśmy w Porozumieniu podpisanym miesiąc wcześniej.

W zakresie planowanej współpracy są następujące działania:

👉 inicjowanie i prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych;

👉 komercjalizacja wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz transferu wyników prac naukowych do gospodarki;

👉 pozyskiwanie środków na realizację wspólnych projektów ze źródeł krajowych i zagranicznych;

👉 publikowanie wyników badań w formie artykułów naukowych, monografii, raportów i innych;

👉 promowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych, w tym innowacyjnych rozwiązań technologicznych;

👉 doradztwo naukowo-badawczego, konsultacji techniczno-technologicznych i ekspertyz;

👉 kształcenia studentów i doktorantów;

👉 organizowanie szkoleń, kursów, seminariów i konferencji naukowych;

👉 organizowanie staży i praktyk;

👉 wymiany wiedzy i doświadczeń.

💥 Na spotkaniu ze strony Łukasiewicz – ITECH razem dyrektorem Instytutu był Adam Rosik, nasz ekspert z obszaru oceny technologii i polityki patentowej. Prof. L. Kwieciński wskazał, że „główne korzyści ze współpracy koncentrować się powinny na kwestiach oceny potencjału i ryzyk IP związanych z komercjalizacją produktów oraz technologii, wsparciem w tworzeniu strategii B+R oraz powiązanych decyzjach inwestycyjnych, badaniach poziomu innowacyjności technologii w danym obszarze techniki, identyfikacji konkurentów i potencjalnych partnerów technologicznych oraz monitoringu obszaru techniki lub podmiotu w kontekście IP”.

📢 Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Maciej Kamiński, podkreślił znaczenie tej współpracy, mówiąc: “Możliwości współpracy, jakie otwierają się przed Uniwersytetem, są bardzo szerokie. Oferta Instytutu jest szeroka i mogą skorzystać z niej jednostki obsługujące proces komercjalizacji, takie jak CTT, ale również zespoły naukowe do śledzenia aktualnych trendów w danym obszarze badań oraz władze uczelni w zakresie danych zarządczych do opracowania strategii patentowej Uczelni.”

Podczas kolejnych planowanych spotkań obie instytucje ustalą konkretne celowane działania oraz harmonogram ich realizacji.