Klaster Polskie Technologie Bazaltowe – aktywność w sierpniu

🤝 Nowi członkowie Klastra Polskie Technologie Bazaltowe:

1️⃣ Poli-Farm sp. z o.o. , ul. Łyszkowicka 59, 99-400 Łowicz, reprezentowana przez Jana Kaźmierskiego. To rodzinna firma założona w 1989 roku w Łowiczu, która od 2003 roku specjalizuje się w produkcji biostymulatorów roślinnych na bazie oligomerów chitozanu oraz innych bioaktywnych polimerów naturalnego pochodzenia, skierowanych do dystrybutorów, gospodarstw rolnych i firm sprzedających pod własną marką. Do produkcji nawozów mineralnych Eco-Lava wykorzystywana jest m.in. lawa wulkaniczna pochodzącą ze skały bazaltu. W Poli-Farm sp. z o.o. opracowano również plany nawożenia dla wielu występujących w Polsce upraw https://poli-farm.pl/

2️⃣ Czerniwickie Zakłady Materiałów Termoizolacyjnych sp. z o.o., Ukraina, Czerniowce, ul. Zawodska 41, reprezentowane przez Serhija Wołodymyrowicza Tymchyszyna. To ukraiński producent niemetalicznych wyrobów mineralnych zatrudniający około 100 pracowników. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem bazaltu https://rotys.com/video/115, a ukraińscy specjaliści posiadają praktyczną wiedzę związaną z tą technologiami bazaltowymi oraz ich zastosowaniem. Produkty Czerniwickich Zakładów Materiałów Termoizolacyjnych sp. z o.o. (https://rotys.com) są dostępne na rynku polskim poprzez członków klastra TZI sp. z o.o. oraz Ekoinnmar Sp. z o.o.

💪 Kontynuacja prac z KGS S.A.

Klaster Polskie Technologie Bazaltowe kontynuuje działania z Krajową Grupą Spożywczą S.A. https://www.kgssa.pl/ nad uruchomieniem prac badawczo-rozwojowych dotyczących komercyjnego zagospodarowania odpadów powstających w procesie uprawy buraka cukrowego oraz produkcji cukru. Jest to strategiczny projekt KGS S.A. w którym uczestniczą członkowie klastra – instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz: Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie https://ichp.lukasiewicz.gov.pl/ oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach https://www.ins.lukasiewicz.gov.pl/index.php/pl/. W sierpniu odbyły się wizyty referencyjne, zostały dostarczone próbki odpadów i aktualnie podpisywane są umowy NDA.

🚀 Nowe perspektywy w zakresie zamówień oferty klastra

Łukasiewicz – ICIMB złożył ofertę na usługi B+R: „Innowacyjne Konstrukcje Prefabrykowane ze Zbrojeniem Kompozytowym do Aplikacji Wodnych i Gruntowych” oraz jest w trakcie podpisywania NDA z zamawiającym. Temat jest atrakcyjny, z perspektywy Klastra Polskie Technologie Bazaltowe, ze względu na wykorzystanie w oferowanych usługach technologii bazaltowych, jak i obszar aplikacji wyników prac. 

Życzymy powodzenia!

🌍 W kierunku współudziału w programie Horyzont Europa 

W ramach współpracy z Klasterem Polskie Technologie Bazaltowe Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) zwrócił się z propozycją znacznego rozszerzenia obszaru współpracy m.in. o wspólny udział w programie Horyzont Europa oraz pracach B&R i wdrożeniach. Spotkanie w tej sprawie, które wstępnie zaplanowano na 16 października 2024 r., odbędzie się w siedzibie KOWR. Informacje na ten temat będziemy przekazywać na bieżąco.

We wrześniu, ze względu na zaplanowane wyjazdy i wizyty referencyjne związane z systematycznym rozszerzaniem działalności Klastra Polskie Technologie Bazaltowe, nasza dostępność może być ograniczona – za co przepraszamy.

Spotkania Grup Roboczych:

Spotkanie Grupy Roboczej Surowce odbędzie się on-line 09.00-10.00, 25 września 2024 r.

Spotkanie Grupy Roboczej Produkty i Komercjalizacja odbędzie się on-line 09.00-10.00, 27 września 2024 r.

Tematem spotkań będzie m.in. prezentacja przykładów działań wymagających współpracy członków klastra oraz zaproszenie do niej zainteresowanych członków.

Walne Zgromadzenie członków Klastra Polskie Technologie Bazaltowe odbędzie się w Warszawie 20 listopada 2024 r.  

Szczegóły związane z tymi wydarzeniami oraz linki będziemy przekazywać w kolejnych aktualnościach.

Materiały reklamowe!

Szanowni Członkowie Klastra Polskie Technologie Bazaltowe,

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przesłanie folderów, katalogów, ulotek oraz gadżetów firmowych do naszej siedziby.
Prosimy o przesłanie Państwa aktualnych folderów, gadżetów, katalogów, ulotek w formie materiałów drukowanych, które będą do wglądu w siedzibie Klastra Polskie Technologie Bazaltowe oraz podczas wydarzeń targowych. W naszej siedzibie znajduje się ekspozycja materiałów firm członkowskich. Klaster Polskie Technologie Bazaltowe pojawia się również na wielu wydarzeniach branżowych. Za każdym razem udostępniamy katalogi z produktami, usługami naszych firm klastrowych. Mile widziane również materiały w języku angielskim. 

Katalogi oraz przesyłki proszę dostarczać na adres: Klaster Polskie Technologie Bazaltowe, ul. Żelazna 87, 00-897 Warszawa. 

Wersje elektroniczne folderów, katalogów oraz ulotek prosimy przesyłać na mail: kptb@itech.lukasiewicz.gov.pl