ITECH Living Lab debiutuje na Kongresie Nauka dla Społeczeństwa!

Projekt ITECH Living Lab zrealizowany przez naukowców z Działu Badań Naukowych Łukasiewicz – ITECH, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy szerokiej publiczności, podczas Kongresu Nauka Dla Społeczeństwa 9-10 czerwca 2024r.

 

Kongres odbędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej i Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Hasłem tegorocznej, już drugiej edycji kongresu jest: „Tak nauka w Polsce wpływa na życie każdego Polaka”.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Nauki.

Głównym celem Kongresu jest: intensywna promocja osiągnięć naukowych, które mają zasadniczy lub znaczący wpływ na poziom życia i rozwój współczesnego
społeczeństwa. Więcej o kongresie https://nauka-dla-spoleczenstwa.pl/

 

Projekt ITECH Living Lab będzie prezentowany 9 czerwca na Politechnice Warszawskiej, tuż po wystąpieniu ministra nauki Dariusza Wieczorka, w sesji V pt. Wdrożenia, o godz. 14:10-15:10.
Sesję poprowadzi dr hab. Magdalena Chechlińska i prof. NIO, red. Roman Czejarek.

Tytuł naszej prezentacji : Żywe laboratoria – platforma do tworzenia społecznie
odpowiedzialnych innowacji technologicznych. Wystąpią autorzy wdrożenia: dr
hab. Michał Wróblewski, prof. UMK, mgr Patrycja Didyk, mgr Marta Miedzińska i mgr
Dominik Zieliński!

 

Program Kongresu do pobrania

O projekcie

Poprzez ITECH Living Lab wspieramy tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Organizujemy warsztaty, na które zapraszamy firmy, naukowców oraz użytkowników, aby wspólnie pracować nad nowymi technologiami. Korzystając z techniki z zakresu Design Thinking i User Experience pracujemy z różnymi interesariuszami nad tworzeniem i wdrażaniem innowacji na różnych poziomach TRL.

 

Wykorzystujemy powstałą w amerykańskim Massachusetts Institute of Technology metodologie Żywych Laboratoriów (Living Labs). Żywe Laboratoria to otwarta przestrzeń pracy nad innowacjami, która umożliwia poznanie oczekiwań docelowych odbiorców oraz współtworzenie końcowego produktu.